Чутливість зубів: причини та лікування

Гіперестезія або ж чутливість зубів – неприємна особливість, від якої страждає багато людей. Через дискомфорт або навіть біль, люди змушені відмовитися від споживання солодкого та кислого, бути дуже обережними, куштуючі холодні та гарячі продукти. Пропонуємо дізнатися причини та передумови цієї проблеми, а також як із нею боротися.

Існує три стадії гіперестезії. При першій – біль виникає через температурні подразники, при другій – реакція з’являється й з причини хімічних подразників, при третій – навіть після доторкання до тканини зуба.

Зазвичай при вразливості зубів у людини з’являється різкий гострий біль під час прийому їжі.

Головні причини підвищеної чутливості:

Карієс, через який емаль стає тоншою і у ній виникають мікротріщини.

– Оголення шийок зубів через пародонтоз.

– Стирання зубів через використання надто жорсткої щітки або неправильне очищення зубів надто інтенсивними рухами.

– Ерозія емалі через споживання продуктів із високим вмістом кислих речовин.

Лікування:

Людям, у яких чутливі зуби слід приділяти значну увагу засобам особистої гігієни зубів. Можна надати перевагу фторовмістким ополіскувачам ротової порожнини, спеціальним зубним пастам із великим вмістом фторидів, що не лише зменшують гіперестезію, а й надають додатковий захист від карієсу.

Будь який із цих або подібних засобів боротьби із гіперестезією повинен рекомендувати стоматолог, доповнюючи їх курсом лікування. Тож, якщо ви страждаєте від надмірної чутливості зубів не слід покладатися лише на спеціальні гігієнічні засоби, народну медицину чи досвід знайомих. Пам’ятайте, що лише консультація у спеціаліста допоможе визначити причину захворювання і обрати відповідний спосіб його усунення.

Дбайте про свої зуби і пам’ятайте, що лише за умови серйозного та уважного ставлення до здоров’я ротової порожнини ви зможете позбутися хвилюючої проблеми та болю!