7 найкращих продуктів для здорових зубів

Щоб мати здорові зубки потрібно не так і багато! Правильне харчування, ретельна гігієна ротової порожнини та відвідування стоматолога не менше двох разів на рік – ось секрет красивої усмішки і здорових зубів! Їжте менше солодощів та уникайте газованих напоїв. Внесіть в своє щоденне меню продукти, які не лише смачні, але й надзвичайно корисні для ваших зубів!

Сир

Згідно досліджень французьких учених сир допомагає підтримувати нормальний pH-баланс у порожнині рота. Він гальмує виділення кислоти, яка є основною причиною розмноження бактерій. Також сир сприяє інтенсивному слиновиділенню, а слина, як відомо, має антибактеріальну дію. Кальцій, фосфор, протеїни та поживні речовини, які містяться в сирі зміцнюють зубну емаль.

Ківі

Денна норма вітаміну С міститься в цьому маленькому і смачному фрукті! Сіднейські вчені дослідили, що якщо організму бракує вітаміну С, існує небезпека в низькому виробленні колагену. Тканини ротової порожнини тоді стануть вразливими до бактерій, і це може спричинити кровотечу ясен і різні хвороби парадонту.

Виноград

Експерти стверджують, якщо щодня з’їдати 100 грамів винограду можна суттєво покращити здоров’я зубів і ротової порожнини. При постійному вживанні винограду, кількість бактерій-руйнівників зменшується на 85%. Виноград нормалізує кислотність у роті, і зубки любителів винограду страждають значно менше від впливу кислого середовища.

Яблука

Яблука захищають зуби від руйнування. Їх краще вживати після їжі – вони підвищують виділення слини, чистять зуби та роблять масаж ясен. Звичайно, що вони не замінять традиційну чистку зубною щіткою і пастою, але це краще, ніж нічого.

Горіхи

Найкращі горіхи для зубів – мигдаль, кеш’ю та кедровий горіх. Речовини, які є в горіхах, знищують шкідливі бактерії, які призводять до карієса. Також горіхи мають антибактеріальні властивості й зміцнюють зуби і ясна.

Морква

Цей овоч дуже корисний для зубів – у кінці їжі морква, як і яблука, очищає зуби від нальоту і залишків їжі. Також морква містить клітковину і вітамін А, які необхідні для здоров’я ясен.

Шпинат

У шпинаті є білки, вуглеводи і навіть жири: насичені та ненасичені жирні кислоти, клітковина, крохмаль; вітаміни А, Е, С, Н, К, РР, багато вітамінів групи В, бета-каротин; кальцій, магній, натрій, калій, фосфор, залізо, цинк, мідь, марганець, селен. Шпинат позитивно впливає на ясна і зміцнює зуби. Намагайтесь цю корисну зелень додавати до страв і салатів.

Не забувайте, що ваша усмішка залежить тільки від вас! Бажаємо вам харчуватись смачно і правильно! Нехай їжа приносить не лише задоволення, але й користь!