Без страху та істерик. Похід дитини до стоматолога

«Не хочу!», «Не буду!», – дуже часто наші діти влаштовують істерики перед походом до лікарів. І передусім – це наша вина. Дитина, яка ще ніколи не була в стоматолога і не знає, що це за лікар – не може його боятись. Тому якщо малюк не хоче лікувати зубки – це результат нашої неправильної підготовки.

Що ж робити, аби малюк без страху, сліз та істерик відвідував стоматолога?

Зробіть дитині екскурсію до лікаря. «Познайомте» зі стоматологічним кабінетом. Перший візит дитини до стоматолога має бути плановий, після прорізування 16-20 молочних зубчиків. Завчасно попередьте стоматолога про ваш прихід. І лікар вже сам підготується: розкаже й покаже маленькому пацієнтові багато чого цікавого про зубки.
Якщо у вас донечка розкажіть їй історію про зубну фею, яка запросила вас у своє королівство. І що ця фея дуже хоче подивитись на зубки і подарувати подаруночок. Синочку розкажіть про якогось зубного супер-героя. Це вже ваша фантазія. Зараз є багато мультиків і цікавих казок про зубки – тож можете використовувати і їх.
Ніколи не лякайте дитину стоматологом! Це допоможе вам уникнути багатьох проблем у майбутньому. Навпаки, коли бачите зображення з лікарями, розповідайте малюкам хто це такі, і що вони роблять.
Мами, не бійтесь стоматологів! Ваш страх передається дитині. Не говоріть із чоловіком при дочці чи синові, що вам страшно вести їх до лікаря, навіть якщо вам здається, що малюк ще нічого не розуміє, або грається і вас не слухає. Не пийте самі валер’янку і не робіть із походу до стоматолога особливе дійство. Якщо вам важко справитись із емоціями, нехай дитину до лікаря відведе тато чи бабуся.
Не обманюйте дітей. Не говоріть малечі, що стоматолог нічого робити не буде. Дитина має знати, куди її ведуть, і що будуть робити. Поясніть усе малюку його зрозумілою мовою: «порахують зубки», «подивляться на язичок», «почистять твої красиві зубки щіточкою».
Пограйте вдома в стоматолога і пацієнта. Пляшка з водою, ватка, пінцет. Постукайте по зубу, помийте водою, протріть ваткою, порахуйте зубчики, подивіться на язичок. А потім ви самі сядьте у крісло, відкрийте рот і нехай дитина відчує себе лікарем.
Перед походом до лікаря не говоріть: «Не бійся», «Боляче не буде», «Це ж зовсім не страшно». Дитина може сприйняти ці слова без частки «не», і підсвідомо буде налаштована, що буде боляче і страшно.
Ідіть до лікаря лише тоді, коли дитина виспана, нагодована і задоволена.
Зверніться до хорошого перевіреного лікаря, якого знаєте особисто, або вам порадили знайомі. Дуже важливо, щоб стоматолог сподобався вашій дитині, знайшов до неї підхід і головне – не налякав.
Водіть малечу до стоматолога частіше і для неї це буде звична регулярна процедура.
Якщо ви знайшли стоматолога, який подобається вашій дитині – не змінюйте його. У клініці обов’язково є картка пацієнта, де фіксують усі відвідування і проблеми із якими звертаються. Ваш лікар буде знати особливості дитини, що полегшить його роботу, і дитина буде щасливою.

Ми чекаємо маленьких пацієнтів у нашій клініці. У «Сучасній Сімейній Стоматології» працює чудовий дитячий стоматолог, який неодмінно сподобається вашій дитині. Ми впевнені в тому, що і ви, і ваші діти будете задоволені якістю наших послуг!