Карієс: причини, симптоми та лікування

А ви знали, що на сьогодні найбільш поширеною хворобою є карієс! 95% людей у всьому світі мають запломбовані зубчики. Таку інформацію поширила Всесвітня організація охорони здоров’я. То що ж таке карієс? Як він розвивається та як його лікувати – читайте нижче.

 

Карієс – це не лише чорні цяточки на зубах

Синонімом слова «карієс» є «гниття». Карієс зуба – це поступове руйнування емалі й дентину – твердих тканин зуба. Небезпечний карієс тим, що він не супроводжується больовими відчуттями. Якщо його не лікувати вчасно – то незабаром він призведе до пульпіту та періодонтиту – ці хвороби зубчиків є дуже неприємними й болючими. Найбільш небезпечним є карієс, який розвивається між зубчиками – його складно помітити, і дуже часто він вражає відразу два зуба!

Карієс – наслідок недочищенних зубів

Причини появи карієсу:

 1. зубний наліт, який утворений слиною, бактеріями та мікробами. Бактерії «харчуються» вуглеводами та виділяють кислоти, які руйнують емаль і утворюють порожнини в зубах. Варто пам’ятати, що карієс розпочинається з появи маленької темної плями – якщо її вчасно помітити і звернутись до лікаря – її легко вилікувати.

 2. Продукти з великим вмістом «швидких» вуглеводів: cолодощі, кондитерські вироби, газовані напої.

 3. Індивідуальні особливості організму: розміщення зубів, склад слини і бактеріальної флори, генетична схильність.

ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ:

 • Карієс не передається по спадковості! Але: жінкам слід пам’ятати, що вже в материнській утробі в малюка формується емаль. Передчасні пологи, порушення мінерального обміну, інфекційні хвороби, які були в мами під час вагітності можуть стати наслідком слабкої емалі в дитини.
 • Карієс передається від людини до людини!
  Мутуючий стрептокок – це бактерії, які живуть у зубному нальоті й викликають карієс: переробляють залишки їжі й виділяють кислоти. Ці бактерії передаються побутовим шляхом: через спільний посуд, або поцілунок.

Як попередити появу карієсу?

 • Щоденно ретельно доглядайте за гігієною ротової порожнини. Чистіть зуби двічі на день: після сніданку і перед сном. У арсеналі кожної людини має бути щітка (звичайна й бажано електрична), паста,ополіскувач, флос, іррегатор, йоршик.

 • Зменшіть вживання газованих напоїв та продуктів, які містять у собі багато шкідливих вуглеводів.

 • Не їжте ввечері, після того, як вже почистили зуби.

 • Мінімум двічі на рік відвідуйте стоматолога.

 • Двічі на рік проводьте в стоматологічному кабінеті професійну чистку апаратом Air Flow. Під час такої чистки із зубів видаляють наліт, камінь і шкідливі бактерії.

Якщо ви помітили на своїх зубках карієс – негайно звертайтесь до лікаря! Не дайте маленькій чорній цяточці повністю зруйнувати ваш зуб і завдати вам сильного болю! На консультацію або лікування ви можете записатись онлайн, або за телефонами, що подані нижче.

Завжди усміхайтесь і будьте здоровими!