Молочні зуби: усе, що треба знати мамам
Від правильного догляду за молочними зубами дитини залежить не лише їх здоров’я, а й імовірність захворювань постійних зубів. Пропонуємо вам дізнатися деякі тонкощі догляду за першими зубами малюка, від яких залежить краса майбутньої усмішки дитини.
Харчування – запорука успіху
Одразу після прорізування, молочний зуб дуже вразливий, тож існує великий ризик «отримати» захворювання зубів через активне розмноження бактерій. Цей процес пришвидшується, якщо малюк не харчується так, як рекомендує педіатр. Одні з головних складників корисного раціону дитини це молочні продукти, риба та фреші.
Оскільки зуби нерозривно пов’язані із мовним апаратом, то їх захворювання невідвортно впливають і на розвиток дитини у цій галузі. Тож, не слід гребувати здоров’ям молочних зубів, оскільки саме з ними малюк вчиться правильно вимовляти звуки.
Пасти для дітей – не забавки
У першу чергу, спеціальні засоби для догляду за ротовою порожниною для дітей відрізняються від «дорослих» аналогів своїм складом. Для того, аби безболісно очищувати зуби дитини у них є спеціальні м’які абразивні частинки. Ще один надзвичайно важливий елемент для формування міцних і здорових зубів – фтор. Т ому звертайте увагу на упаковку, де зазначений приблизний вік дитини, на яку розрахована паста. Наприклад, ті, що з позначкою «до 6» чи «4-7 років» мають мінімальний вміст фтору, що є оптимальним для організму дитини. Ще один плюс паст для дітей – вони мають приємний смак і запах, які заохочують дитину чистити зуби. Варто лише не забути пояснити малюку, що зубні пасти не можна їсти.
Коли слід починати чистити зуби?
На це запитання відповідь проста – із появою перших молочних зубів. Спочатку це повинні робити батьки та лише згодом, у віці приблизно 3 – 3,5 років дитина ладна сама правильно чистити зуби. До навчання цій «мастерності» слід поставитися відповідально, робити все покроково, починаючи від тренувань на ляльці та закінчуючи детальним поясненням, що саме треба чистити. Слід акцентувати увагу і на правильному ополіскуванні ротової порожнини «до» і «після» чищення зубів. Головне – не змушувати дитину силою чистити зуби, а привчити її до догляду за здоров’я та чистотою своїх зубів у формі гри.