Пародонтоз: причини і симптоми

Пародонтоз серйозне захворювання ясен, що погіршується через внутрішні захворювання організму й може призвести до видалення зуба. Часто пародонтоз виникає у людей, що страждають на цукровий діабет та інші захворювання, які пов’язані із гормональними порушеннями. При цій хворобі страждає тканина навколо зубів – пародонт. Пропонуємо дізнатися ознаки та симптоми цього захворювання.

Симптоми:

 – Ясна мають специфічне біле забарвлення, але ознак запалення немає.

 – Оголення шийок та коренів зубів.

 – Набряклість і загальна хворобливість ясен.

 – Кровоточення ясен під час чищення зубів.

Людям, які не мають стоматологічної оссвіти важко визначити в себе ознаки захворювання. Але варто насторожитися, якщо помічаєте сліди крові після відкушування твердої їжі, біль та почервоніння ясен.

Лікування:

Пародонтоз – серйозне захворювання, що без лікування на ранній стадії призводить до втратити зубів навіть у юному віці. Тож, про самолікування й мови йти не може. Єдине, що можна робити вдома самостійно – слідкувати за гігієною ротової порожнини, споживати тверді овочі та фрукти, аби створювати навантаження на жувальний апарат. Але навіть ці, здавалося б, елементарні речі при парадонтозі можна робити лише з дозволу лікаря.

Як такої специфічної профілактики від пародонтозу немає. Головне правило – слідкувати за чистотою та здоров’ям зубів та декілька разів на рік, навіть у разі відсутності скарг, навідуватися до стоматолога. Тільки спеціаліст може розпізнати хворобу у зародковому стані, що врятує вас від важкого та болючого курсу лікування.

Якщо ви помітили в себе, ознаки пародонтозу – негайно запишіться на прийом до лікаря. Врятувати зуби можна лише на початковій стадії захворювання. Будь-яке зволікання з лікуванням може стати фатальним для ваших зубів, яке в найкращому разі закінчиться встановленням коронок, аби замаскувати ослаблені пошкоджені зуби.

Якщо у вас ще є питання стосовно пародонтозу або інших хвороб зубів – ми завжди раді на них відповісти. Пишіть нам «онлайн» або телефонуйте за номерами, що подані нижче.