Люсі Хоббс – перша жінка стоматолог

Дивина! Абсурд! Жінка-стоматолог – хіба це можливо? Жінка має догоджати чоловікові і виховути дітей. Працювати, а тим більше лікувати мають лише чоловіки! Такі думки колись мали місце серед населення. Однак 150 років тому знайшлась сміливця, яка назавжди зруйнувала цей стереотип.

Американка Люсі Хоббс народилась 14 березня 1833року. Вона працювала вчителькою. Але після 10-річної кар’єри в школі вирішила кардинально змінити життя і стати лікарем. Люсі переїхала із Мічигану в Цинциннаті і спробувала вступити в Інститут стоматології, але невдало. Через те, що вона жіночої статі, її документи там навіть і не дивились. У цьому навчальному закладі навчались виключно чоловіки. Але Люсі Хоббс це не зупинило. У неї була ціль, і вона уперто до неї ішла.

Наполеглива американка почала вивчати теорію, допомагав їй у навчанні професор Коледжу стоматологічної хірургії. Опанувавши теорію, Люсі взялась за практику. У 1861 році вона відкрила власну клініку в штаті Огайо, і лише через чотири роки безперервної і наполегливої праці жінка отримала офіційне визнання. У 1865 році їй дозволили навчатись у Коледжі стоматологічної хірургії, і вже наступного року вона стала дипломованим спеціалістом. Її роботу визнали чоловіки-спеціалісти, і вона стала членом Стоматологічної спільноти. Невдовзі Люсі отримала докторський ступінь.

Після смерті чоловіка, він також був стоматологом, жінка залишила медицину. Вона брала активну учась у громадській діяльності, і боролась за права жінок. І вже у 1900 році близько тисячі жінок отримали стоматологічну освіту.

Американська асоціація жінок-стоматологів пишаясь своєю наставницею, заснувала премію імені Люсі Хоббс Тейлор. Цю нагороду щорічно вручають жінкам-стоматологам, які змогли довести свою професійну майстерність, а також тим, котрі працюють над просуванням жінок у стоматології.

Люси Хоббс - первая женщина стоматолог

Люсі Хоббс

Lucy Hobbs Taylor