Соромно лікувати зуби. Що робити?

«Мені СОРОМНО йти до стоматолога. Мені 25 років, а зуби в такому жахливому стані, що мені просто страшно відкривати рот у лікаря. Молода дівчина з зубами старої бабці. Потрібно якось почати лікуватись, а мені погано і соромно від однієї думки про це. Уже рік гальмую. Допоможіть», – пише на  форумі Likar.info Леес.

 

І таких людей багато. Але ж усі ми розуміємо, що чим довше будемо відкладати похід до стоматолога – тим гірше для нас. Зубки лікувати потрібно, і не варто боятись, а тим більше соромитись лікарів. Це їхня робота і здивувати ви їх нічим не зможете. Повірте, за роки своєї практики вони надивились на різне.

Зазвичай соромляться стоматологів соціофоби та перфекціоністи.

Перфекціоністи бояться показати себе з негативної сторони. Хвилюються, що лікар буде поганої думки про них: вважатиме їх нечупарами, бо вони так запустили зуби. Особливо їм соромно йти на прийом до стоматолога – молодого й красивого чоловіка або симпатичної дівчини.

Соціофоби нервують через те, що лікар почне їх сварити за страшні зуби. І вони вважають, що зуби – це щось дуже інтимне й особисте, через те ділитись такими своїми проблемами їм складно навіть із лікарями.

Лікар «Сучасної Сімейної Стоматології» Владислав Футоймас запевняє, що такі страхи пацієнтів – необгрунтоване накручування себе й звичайна омана. «Для стоматологів у першу чергу пацієнт – це людина, якій потрібна допомога. Наше завдання зробити так, щоб зубки в пацієнта не боліли й були гарними. І байдуже з якими зубами людина прийшла, головне, щоб із клініки пацієнт вийшов із прекрасним настроєм, усмішкою і здоровими зубками. І в якому б стані зубки не були – лікувати їх ніколи не соромно. Соромно боятись стоматологів і нехтувати своїм здоров’ям», – каже Владислав Валерійович.