Стоматологія і вагітність. Про що важливо пам’ятати

Про те що вагітним треба обов’язково побувати на прийомі у лікаря стоматолога – знає кожна жінка. Це пов’язано зі зміною гормонального фону жінки, який може по тягти за собою незворотні наслідки пов’язані зі здоров’ям все тих же зубів. Якщо у вас є карієс – його треба негайно вилікувати і запломбувати місце його появи. Тому що, якщо в нормальному стані ваш карієс може мляво розростатися роками, то в стані підвищеного гормонального фону справа вже йде на місяці – до повного знищення зуба!
Єдине що не рекомендується робити при вагітності, це одягати на зуби ортодонтичні скоби для вирівнювання зубного ряду. Процедура ця взагалі не шкідлива і приносить тільки користь і красу. Але якщо повернуться до гормонального фону, він впливає на зубну емаль, а скоби кріпляться до емалі – це якщо не вдаватись в подробиці і пояснювати «на пальцях». Справа в тому, що у кожної жінки вагітність проходить по різному. У одної може піти «тиск» на зубну емаль, а  в іншої буде все добре. Але навіщо ризикувати? Передбачити ж це на 100% не можливо…

І це все?

На жаль – ні! Далеко не всі майбутні мами здогадуються, що відсутність банального карієсу, це ще не є 100% гарантія здоров’я порожнини рота! Підступна проблема, із велику кількість вагітних жінок – пародонтит. Це захворювання “корінь зла” якого розвивається не на зубах, а в яснах. Призводячи до їх кровоточивості, і, як наслідок, до розхитування і випадання зубів (у найстрашніших і запущених формах), або викривлення зубного ряду. До моменту народження дитини 90% жінок, які не стежили за здоров’ям ротової порожнини, страждають цим захворюванням.
Але чим така форма загрожує вагітним? Гінгівітом! А гінгівіт є причиною розвитку гнійного вогнища інфекції в порожнині рота. Що приводь до лікування сильними антибіотиками, які не підуть на користь вашій ще ненародженій дитинці.

Тому, милі дами, якщо ви плануєте вагітність, або можливо, вагітні в даний момент, не відкладайте похід до стоматолога. Навіть якщо у вас, на даний момент, найздоровіші зуби в світі! Вчасно подбайте про своє здоров’я, і, як наслідок, про здоров’я своєї дитини.