ТОП – 10 звичок, які руйнують Ваші зуби

«Не гризи нігті!», «Не бери різний бруд до рота!», «Не облизуй пальці», – ми часто кричимо на дітей за шкідливі звички. Деякі наші дії вже настільки стали звичними, що нам і уявити складно, що вони є якимись неправильними, а тим більше небезпечними.

Існує низка шкідливих звичок, які руйнують зубну емаль, травмують зуби і ясна, а також призводять до втрати зубів.

Шкідливі звички, від яких необхідно відмовитись:

Не Паліть! Никотин негативно впливає не лише на зуби, але й на весь організм уцілому. Під час паління цигарковий дим виділяє токсини, які заповнюють ротову порожнину. Мікроби й бактерії осідають на зубах і утворюють зубний наліт. Він має жовтуватий відтінок, але в тих, хто палить часто й довго наліт набуває сірого або й чорного кольору. Із часом зубні відкладення затвердівають і утворюється зубний камінь. Самостійно в домашніх умовах звільнити зубки від каменю неможливо, потрібно записуватись до лікаря на професійну чистку. Зуби в курців часто піддаються таким хворобам як: гінгівіт та пародонтит, зуби уражає карієс. Неприємний запах із рота – це теж наслідок куріння.

Не гризіть нігті! Причина того, що люди гризуть нігті – стресовий стан організму. Але це шкідлива звичка, і від неї потрібно позбавитись якнайшвидше. На руках і під нігтями накопичується бруд і бактерії. Коли людина гризе нігті – ці монстри потрапляють у ротову порожнину і провокують запалення та різні інфекційні захворювання. А також ця шкідлива звичка може спричинити мікротріщини на передніх зубах.

Харчуйтесь правильно! Найбільшими харчовими ворогами наших зубів є продукти, котрі містять багато цукру. Вони спричиняють появу зубного нальоту на емалі, що через деякий час її руйнує. Солодкі газовані напої також негативно вливають на емаль. Вони містять цукрозамінники, які утричі солодші за цукор. У цитрусових великий вміст кислоти, яка руйнує емаль. До таких фруктів належать – апельсини, грейфрути, лимони й банани. Якщо ви не можете уявити своє житя без солодкого, «газіровки» і апельсинів – то після прийому такої їжі прополощіть рот спеціальним розчином, а краще почистіть зубки.

Менше пийте кави й чаю! Ці напої містять кофеїн, який висушує ротову порожнину і провокує швидку появу карієса. А речовина танин (її багато в чаї) призводить до потемніння емалі й появи жовтих плям на зубах.

Не використовуйте зуби як інструменти! Не відкривайте зубами пляшки, не розпечатуйте чіпси, не розколюйте горіхи, не знімайте цінники з одягу. Такі звички призведуть до появи тріщин у емалі або руйнування зуба – від нього може відколотись шматочок, або він може зламатись.

Не лузайте насіння зубами! Зуби, якими гризеш насіння, змінюють форму, а також зовнішній вигляд, що створює косметичний дефект. Одна маленька насінина може стати причиною відколювання шматочка зуба або й взагалі його поломки. Краще так не ризикувати, і чистити насіння руками.

Не тримайте в роті сторонні предмети! У деяких людей є звичка: потримати щось у роті доки руки зайняті. Папірець, ручка чи олівець не принесуть вашим зубам значної шкоди. Але на цих предметах є велика кількість бактерій, які можуть потрапити до ротової порожнини. Та й узагалі ця звичка є негігієнічною і некрасивою.

Не зловживайте зубочистками! Зубочистки занадто товсті в об’ємі, тому не зможуть ретельно почистити міжзубні проміжки. Гострим кінчиком зубочистки можна травмувати ясна. Тому аби запобігти таким неприємностям, краще користуйтесь зубною ниткою.

Чистіть зуби правильно! Зуби необхідно чистити двічі на день – після сніданку і перед сном. Не використовуйте щітку з дуже жорсткою щетиною, і не натискайте нею сильно на зуби. Це може спричинити шкоду емалі і яснам.

Боріться з бруксизмом! Бруксизм – скорочення жувальних м’язів у ві сні, яке людина не може контролювати. Наслідки такої звички – зношування емалі, утворення мікротріщин, руйнування зубів. Тож якщо ви виявили в себе таку шкідливу звичку – негайно зверніться до лікаря, бо самому з нею справитись неможливо.

Відмова від шкідливих звичок не лише збереже зуби здоровими, але й полегшить повсякденне життя. Але якщо у вас виникнуть проблем із зубками чи яснами – звертайтесь! Ми зробимо все можливе й неможливе, щоб ви були щасливими й красивими!