Топ-7 продуктів «руйнівників» зубів

Часом ми навіть не думаємо про те, які продукти вживаємо і як вони впливають на здоров’я наших зубів. Здавалося, нічого не станеться від однієї склянки газованки чи декількох солодких льодяників. Та часом хвилинна слабкість переростає у шкідливу звичку. Пропонуємо топ-7 продуктів, які вже зараз руйнують ваші зуби.

1. ГАРЯЧЕ ТА ХОЛОДНЕ

Перепад температури спричиняє руйнування емалі. Це ж призводить до появи бактерій в утворених тріщинках. Ще більша небезпека – поєднувати гарячі та холодні продукти, тож тричі подумайте перш ніж запивати морозиво кавою.

2. СУХОФРУКТИ

Хоч ці натуральні солодощі і не такі небезпечні як тістечка та тортики, але мають неприємну тенденцію приліплюватися до зубів. Тож, слід взяти за звичку завжди ретельно очищувати зуби після порції улюбленого чорносливу чи кураги.

3. ПРОСТІ ВУГЛЕВОДИ

Хто б міг подумати, але різноманітні булочки, макарони, білий хліб та картопля (особливо смажена) руйнують наші зуби. Причину їхньої шкідливості можна зрозуміти, пригадавши шкільний курс хімії: складником цих продуктів є крохмаль. Під дією слини він моментально розкладається, утворюючи глюкозу, а про дію цукру на емаль зубів відомо всім.

4. НАСІННЯ

Після обжарювання величезна кількість корисної олії, що міститься у насінні утворює шкідливі речовини. Окрім того, більшість людей лузають його передніми зубами, а цей процес руйнує емаль. А якщо робити це регулярно, то може відколотися шматочок зуба.

5. КОФЕЇН

Ця речовина не лише зневоднює організм, але й призводить до дефіциту вітамінів та мінералів (зокрема і кальцію). Тож, є сенс замінити вранішню каву чи чай на напій із корисного цикорію.

6. ФРУКТИ

Один із найбільш неочікуваних продуктів-шкідників – сирі фрукти. Сахароза та фруктові кослоти, що входять до їх складу теж руйнують зуби. Тож варто пам’ятати, що надмірне споживання улюблених груш чи яблук може призвести до руйнування зубів.

7.АЛКОГОЛЬ

Солодкі лікери та вина такі ж небезпечні, як і газованки. Якщо ж ви все ж вирішили випити, то краще розбавляти напій не соком, а звичайною водою і не забувати прополіскувати ротову порожнину після чергової вечірки.

А ще ми радимо ретельно доглядати за своїми зубками: не забувати їх чистити та відвідувати стоматолога хоча б двічі на рік. А якщо у вас все таки є проблеми з зубчиками – ми чекаємо вас на консультацію до наших лікарів. Наші спеціалісти зроблять усе можливе й неможливе, щоб ви були здоровими й щасливими!