ТОП-7 продуктів-ворогів карієсу

Солодке, кисле, фарбуючі та газовані напої – шкідливі для зубів! Ви тільки й читаєте: те не можна, а те шкідливо! А ми хочемо вас заспокоїти! І пропонуємо список продуктів, які є не лише смачними, а ще й надзвичайно корисними! Ці продукти не лише попереджують появу карієсу на ваших зубках, але й активно з ним борються!

Найголовніші борці з карієсом фтор, кальцій, вітаміни групи D. Продукти, що їх містять якісно допоможуть забезпечити міцність та нормальний ріст зубів. Тож аби ваші зубки були здоровими поповніть холодильник такими продуктами:

1. Кисломолочні продукти (сметана, кефір, сир, йогурти, вершково масло, вершки тощо). Вони не лише багаті на корисні мікроелементи, знищують неприємний запах з рота, стимулюють вироблення слини й укріплюють емаль, а й просто є смачним доповненням вашого столу.

2. Тверді свіжі овочі та фрукти – чудовий гарнір, який забезпечує не лише тонус та енергію на весь день, а й красу вашої усмішки. Яблука, груші, морква, огірки, капуста очищують емаль від неприємного нальоту та залишків їжі.

3. У якості основної страви ідеальний варіант – морепродукти. Підійдуть морський окунь, кальмари, устриці, камбала, скумбрія, мойва, кефаль. Якщо стомилися від дарів моря, скуштуйте не менш корисну печінку (свинячу чи яловичу).

4. Дуже корисними є горіхи (особливо мигдаль, фундук, грецькі), але слід пам’ятати – розгризувати їх – зась. Це лише спровокує появу карієсу і зіпсує вашу емаль.

5. Різноманітні ягоди червоного, фіолетового та синього кольорів є справжнім скарбом, оскільки вони мають у собі біофлавоноїди – речовини, схожі на вітаміни, що попереджають появу бактеріальної плівки на зубах.

6. Крупи, цільнозернові продукти та висівки сприяють виробленню слини, яка є природним очисником ротової порожнини. Окрім цього, вони містять спеціальні антиоксиданти, що рятують зуби від руйнування.

7. Як виявляється, часник не лише додає будь-якій страві необхідної гостроти та пряного присмаку, а й ефективно знищує карієс. Він є природним антисептиком, що нейтралізує хвороботворні бактерії у ротовій порожнині.

Бажаємо вам харчуватись смачно і корисно! Здорових вам зубок і сяючої усмішки!