Стоматологи стали «Миколайчиком» для хворих на туберкульоз дітей

Справжнісіньке казкове свято подарували хворим дітлахам черкаські стоматологи та аніматори. М’ячі, ляльки, конструктори, настільні ігри, розфарбовки, олівці й фрукти – такі подарунки отримали 19 грудня діти, які лікуються в Черкаському обласному протитуберкульозному диспансері. «Миколайчиком» для хлопчиків та дівчаток став Володимир Ахрамчук, головний лікар «Сучасної Сімейної Стоматології» і його команда.

Володимир Володимирович започаткував у своїй клініці акцію «Робімо добро разом»: частину коштів, яку пацієнти витрачають на своє лікування – лікар віддає на добрі справи. «Займатись благодійництвом – це бажання всього нашого колективу. Ми хочемо не лише думати про свою роботу і гарно її виконувати, але й ділитися з оточуючими своєю любов’ю, настроєм і мандаринками», каже Володимир Ахрамчук.

Лікар зазначив, що Святий Миколай – це покровитель дітей. І у цей день усі дітки та й навіть дорослі чекають на подарунки. Але, нажаль, не всі ці подарунки отримують. «Особливо шкода тих дітей, котрі зустрічають свята не вдома, котрі хворіють і перебувають у лікарнях. Нам би дуже хотілося, щоб хлопчикам і дівчаткам, які лікуються в цьому тубдиспансері було комфортно, щоб свій вільний час вони проводили з користю – грали в розвивальні ігри, розробляли дрібну моторику пальців, малювали, розфарбовували. І нам дуже приємно, що тепер дітлахи будуть гратись у ігровій із гарними іграшками, а не просто дивитись на сірі стіни. Ми віримо, що так вони швидше вилікуюся», говорить Володимир Ахрамчук.

Лікар вдячний Вікторії та Валерію Фещенкам, які перевдягались то в посіпак, то в святого Миколая і веселили діток. Не зважаючи на свій щільний графік, люди змогли знайти час для хворих дітей.

У Черкаському обласному протитуберкульозному диспансері лікується щороку до 1500 людей. Частина пацієнтів – діти. У дитячому відділенні перебуває постійно до 30 дітей. На сьогодні найменшому з них – 6 місяців, інші – діти до 3-х років та підлітки 13-16 років. Немовлята переважно сироти, або позбавлені батьківського піклування, тому лікуються тут від 4-х місяців до двох років.

За словами черкаської волонтерки Тамари Борисової, діти, які лікуються в тубдиспансері бачуть солодощі, фрукти і соки лише тоді, коли їх передають волонтери. Світлана Євтєєва, завідувач відділення дитячого туберкульозу каже, що заклад існує за державні кошти, але тих грошей не завжди вистачає навіть на найнеобхідніше. Тому діти й працівники надіються на небайдужих людей і будуть раді абсолютно всьому: фруктам, сокам, пелюшкам, памперсам, засобам особистої гігієни.