Як правильно чистити зуби?

Очищення ротової порожнини – те, чим починається і закінчується наш день. Та часто ми халатно ставимося до процедури через поспіх, лінь чи… невміння? Більшість із нас навіть не здогадуються, як правильно рухати щіткою, скільки часу приділяти цьому заняттю, і як часто слід замінювати засоби для очищення зубів. Ми підготували коротку інструкцію, що обов’язково навчить вас чистити зуби так, як слід.

Оптимальний час для очищення зубів – цілих 3 хвилини! Для того, щоб проконтролювати себе і так би мовити змусити себе очищувати ротову порожнину необхідну кількість часу, можна користуватися таймером. Альтернативний варіант – чистити зуби під ритмічну пісню довжиною у 180 секунд. Як стверджують дослідження, люди очищують зуби значно якісніше, якщо роблять це під улюблену музику. До того ж, задоволення від такої процедури буде однозначно більше.

Слід робити м’які короткі рухи щіткою і приділяти увагу важкодоступним місцям: молярам, проміжкам між зубами, місцям уздовж лінії ясен та навколо пломб. Тим, хто носить брекети чи коронки слід бути особливо уважними і прискіпливо очищувати місця навколо ортодонтичних пристроїв.

Спершу слід почистити зовнішню поверхню верхніх зубів, згодом нижніх. Далі можна приступити до очищення задньої та жувальної поверхонь. Слід не забути й про язик, оскільки там накопичується величезна кількість шкідливих бактерій.

Слід надавати перевагу щіткам маленької та середньої жорсткості із невеликою головкою. Якщо інструмент використовується регулярно, щітку слід змінювати кожні 3 місяці. Та не слід затягувати із придбанням нової, якщо ви помітили ознаки зношеності раніше зазначеного строку. Також важливо змінювати щітку після застуди, оскільки хвороботворні бактерії можуть накопичуватися на її поверхні.

Дбайливо та з великою увагою ставтеся до очищення зубів, оскільки це не лише знищує шкідливі бактерії, а й попереджує виникнення захворювань ротової порожнини, дарує свіжий подих та голлівудську усмішку.