Жуйка: отрута чи корисна дрібничка?

Жувальна гумка – зручна дрібничка для освіжування подиху, яку можна знайти в сумці майже кожної людини. Давно тривають дебати, чого від неї більше, користі чи шкоди. Пропонуємо розглянути аргументи обох сторін щодо цього питання і зробити для себе висновки.

Плюси:

! Цукрозамінники, що знаходяться у гумці відновлюють кислотно-лужний баланс, що зменшує активність зростання кількості бактерій.

! Гумка чудово очищує жувальну поверхню зубів, що, звісно, хоч і не замінить регулярного чищення зубів і спеціальної нитки, але є чудовим засобом для освіження подиху після прийому їжі.

! Жування викликає сильне слиновиділення, що частково очищує зуби від залишків їжі і уповільнює ріст бактерій.

! Як не дивно, але жуйка може допомогти схуднути! Американські вчені довели, що жування гумки на 19% пришвидшує обмін речовин.

Мінуси:

! Хоч як переконують нас у протилежному виробники жуйок із реклами, гумка викликає появу карієсу. Цукровмісткі жувальні гумки зменшують рівень pH, тож якщо щодня освіжувати подих цим засобом, то не забариться необхідність звернутися до стоматолога.

! Жуйку можна використовувати лише після їжі, оскільки таке освіжування подиху натщесерце призводить до появи гастриту чи навіть загострення виразкових хвороб.

! За рекомендаціями спеціалістів, гумку можна жувати не більше 5 хвилин, особливо на порожній шлунок, оскільки вона збільшує виділення шлункового соку, що є некорисним для організму людини.

! На жаль, жуйка знищує пломби, коронки та мости. Із одного боку, це зайве механічне навантаження, з іншого – хімічні речовини, що знаходяться у її складі позитивно впливають на утворення лугів, які руйнують пломби.

У будь-якому разі, є безліч альтернатив, якими можна замінити гумку. Для тих, хто просто любить «зайняти» зуби підійдуть смоли сосни, вишні, ялини. Цей замінник не лише є чи не найдревнішою гумкою, а й несе реальну користь, оскільки робить зуби та ясна міцнішими. Гарно освіжать подих зерна кави або листя м’яти чи петрушки. Для тих, хто цінує приємний смак гумки підійде жувальний мармелад із натуральних соків.

Тож, чи користуватися гумкою, чи ні – вибір кожного, але завжди знайдеться натуральна альтернатива, що не поступається хімічному освіжувачу подиху ні ефективністю, ні смаком, ні зручністю у використанні.